Çeşitli Aktivitelerimiz...

Doğa; Eşsiz Güzelliği ve Huzur Veren Sakinliğiyle Sizleri Bekliyor...

Yedigöller Gezisi

Yedigöller Gezisi

Mengen'e yakın bir mesafede olan ve yedi adet gölden oluşan Yedigöller milli parkı herkesin mutlaka gidip görmesi gereken adeta bir saklı cennet köşesidir. Gerçek huzur ve doğa ile iç içe bir yer arıyorsanız buraya mutlaka bayılıcaksınız.

Her mevsim ayrı güzel olan bu bölge her zamanda sizi kendisine aşık edicek. Doğa severlerin, doğa fotoğrafcılarının çok sevdigi bir milli park olan Yedigöller'de sessizlik, doğallık vede huzur sizi bekliyor.

Her mevsim ayrı güzel olan bu bölge her zamanda sizi kendisine aşık edicek. Doğa severlerin, doğa fotoğrafcılarının çok sevdigi bir milli park olan Yedigöller'de sessizlik, doğallık vede huzur sizi bekliyor.

ATV Turu

ATV turu

Doğa, aksiyon, eğlence hepsi bir arada. ATV Safari turu karmaşık şehir hayatından uzaklaşıp doğa ile iç içe, stresten uzak heyecan dolu bir program sunuyor. Sevdiklerinle birlikte vakit geçirip ATV aracıyla doğayı turlayacaksınız!

Doğayla iç içe, kendinizi arazinin engebeli yollarına kaptırarak, eğlence yüklü bir keyif yaşayabileceğiniz, sevdiklerinize sürpriz yapıp, onların da bu zevkten faydalanmalarını sağlayabileceğiniz muhteşem bir gün geçirebilirsiniz.

Ormanın içinde, şehir gürültüsünden uzak, kuşlar, ağaçlar ve gökyüzü ile hem gözlerinizi hem de ruhunuzu dinlendireceksiniz.

At Biniciliği

At Biniciliği

Tüm kargaşayı dışarda bırakabileceğiniz, huzurlu bir yer arıyorsanız “Nesilce” tam size göre demektir. Atların varlığı kadar, yeşil yapısının da huzurlu bir ortam sağladığı tesisimizde, at binme deneyiminden yararlanmak mümkün.

Çevrenin sağladığı huzuru, atların varlığı daha da artırıyor. Çünkü atlar her yaştan insan için rahatlatıcı bir etkiye sahip. Özellikle son yıllarda yaygınlaşan “hippoterapi” (at ile terapi) de bu durumun uç noktada terapisel ispatıdır.

Profesyonel eğitim almayalım ama ara sıra gidip atları sevelim, birer kısa tur atalım, keyifli ve huzurlu bir gün geçirelim,” diye düşünüyorsanız hoşgeldiniz.

Orman Yürüyüşü

Orman Yürüyüşü

Mengen'in eşsiz doğası ve yüksek oksijen oranına sahip Tesisimizin etrafında bulunan çam ağaçlarıyla çevrili yürüme parkurunda gün boyu yürüyüş yapabilirsiniz...

Dört mevsim ayrı güzelliklerle kaplanan yürüme parkurunda, özellikle sabahları yapılan yürüyüşün ardından, zengin çeşitleri ve tamamen doğal malzemeleriyle yapılan köy kahvaltısıyla da vücudunuzun şehir stresinden ve yorgunluktan arındığını, yenilendiğinizi fark edeceksiniz...

Voleybol

Voleybol

Tatil köyümüzde bulunan voleybol sahasında dilerseniz ailenizle ve tatil köyümüzdeki diğer misafirlerimizle voleybol oynayabilirsiniz...

Dört mevsim ayrı güzelliklerle kaplanan yürüme parkurunda, özellikle sabahları yapılan yürüyüşün ardından, zengin çeşitleri ve tamamen doğal malzemeleriyle yapılan köy kahvaltısıyla da vücudunuzun şehir stresinden ve yorgunluktan arındığını hissedecek, yenilendiğinizi fark edeceksiniz...

Uçurtma

Uçurtma

Nesilce'de, tatil köyümüzün gökyüzünü, zaman zaman çocuklarımızın ve çocukluğumuzun vazgeçilmez eğlencesi olan rengarenk uçurtmaların süslediği görülmektedir...

Özellikle öğleden sonra ve sabahları, güneşin hükmünün az olduğu saatlerde, esen rüzgarın tadını en iyi çıkarmanın yolu tabiki uçurtma uçurmak, uçurtmanızı yanınızda getirebilir yada tatil köyümüzde bulunan uçurtmalardan birini kullanabilirsiniz...

Kamp Ateşi

Kamp Ateşi

Tatil köyümüzde akşamları yakılan kamp ateşinin keyfi bir başka. Bolunun serin akşamlarında içinizi ısıtacak kamp ateşinin etrafında sıcak bir çayla yanan ateşin tadını çıkarabilirsiniz...

Bir çok kamp sever için vazgeçilmez ve dolayısıyla da gelenekselleşmiş bir doğa eğlencesidir. Alevin, rüzgarın etkisi ile yapmış olduğu kıvrak dans figürleri, parlak ışık haleleri insana doğanın gizemini hatırlatırken, rüyalara dalmaya iter. Kamp ateşi, kamp gecelerinde sıcak dostlukların kurulmasını ve pekişmesini sağlar...

Baba Hızır Türbesi

Baba Hızır Türbesi

Cennet yurdumuz, tabii güzelliklerinin yanında bir evliyalar otağı ve erenler diyarıdır. Anadolunun Bolu/Mengen yöresinde yerleşmiş olan Baba Hızır Hazretleri de Türk erenlerinden biridir. Mekke/Medine yönünden Türkmenistan’a, oradan da Karabağ’a, Karabağdan da Mengen yöresine yerleştiği rivayet edilmektedir. Peygamber Efendimizin de 13. kuşaktan torunu olduğu söylenmektedir.

Baba Hızır türbesine Tatil köyümüzden ulaşımınız oldukça kolaydır...

Şirinyazı Göletinde Yürüyüş

Şirinyazı Göletinde Yürüyüş

Bürnük Köyü sınırları içinde bulunan bu gölet Orman İşletmesi tarafından orman içi yangınlarında su kaynağı olarak kullanılmak üzere inşa edilmiş olup, aynı zamanda balıklandırılmıştır.

Yöre ve çevre halkının mesire ve piknik yeri olarak ta kullandığı bu gölette aynalı sazan ve gökkuşağı alabalık yaşamaktadır. Genel yasaklar dışında burada amatörce olta ile balık avcılığı da yapılmaktadır. 30 dekar alanı olan göletin ortalama derinliği 5 metredir.